Teatterin juhlavuoteen mahtuu vaikka mitä ihanaa, ja kevätkausi startataan NYT! Teatteriaulan lipunmyynti avataan kevätkauden aikatauluin jälleen maanantaista 12.1. klo 12-15 alkaen. Tervetuloa lippuostoksille! Lipunmyyntiajat teatterin lämpiössä ovat kevätkaudella maanantaisin klo 12-15 ja torstaisin klo 16-18 sekä tuntia ennen esityksiä. Poikkeusajat ilmoitetaan nettisivuillamme. Teatterin toimistolta voi varata lippuja arkisin klo 10-14 (mm. ryhmävaraukset, jäsenliput ja pyörätuolipaikat). Juhlavuoden aikana järjestämme myös useita ilmaistapahtumia, kuten kevätkauden hauskat Retrodiskot (K-60) ja Tuija Rantalaisen luotsaamat Tuija laulattaa -yhteislaulutilaisuudet.
Lippuja esityksiin voi teatterin lipunmyynnin lisäksi tuttuun tapaan ostaa myös NetTicketistä ja sen myyntipisteistä
Huom. Lipunmyyntipisteistä Korson Vantaa-info on tällä hetkellä kiinni, sillä Lumo on suljettuna maaliskuun loppuun asti. Kevätkauden esitteen löydät teatterilta (lipunmyynti, talon kulman postilaatikko) tai vaihtelevista jakopisteistä saatavuuden mukaan (Bio Grand, Vernissa, kirjastot, Vantaa-infot (Dixi ja Myyrmäkitalo), Malmitalo, Zilla, Sokos hotelli Vantaa, Vantaan kaupunginmuseo jne.) Esitteen löydät sähköisenä versiona nettisivuiltamme: https://teatterivantaa.fi/wp-content/uploads/2025/12/web_teatterivantaa_kevat_2026_esite_24sivua.pdf
Tammikuun esitykset:
Aulateatteri: Oskun kulttuurisohva vieraana Johanna Rusanen ma 19.1. klo 18.30
Kesto: n. 1h 40min, sis. väliajan
Liput: 27€, sis. Netticketin palvelumaksut
Cafe Silkki palvelee tuntia ennen esitystä sekä esityksen aikana. Kahvilassa on anniskeluoikeus. Tervetuloa!
Silkkisali: Maukan ja Väykän höntti päivä la 24.1. klo 14
Timo Parvelan tarinan lämmin huumori ja Iiro Rantalan svengaava musiikki kuljettavat Maukan ja Väykän höntin päivän läpi riemulla ja rohkeudella.
Käsikirjoitus: Timo Parvela
Sävellykset: Iiro Rantala
Ohjaus ja esiintyjät: Paavo Kerosuo ja Lotta Kuusisto
Puvustus: Riitta Röpelinen
Lavastus: työryhmä
Tuotanto: Musiikkiteatteri Kapsäkki ja työryhmä
Ikäsuositus: 5-10V.
Kesto: noin 35 minuuttia
Liput: 22 / 17 €, sis. Netticketin palvelumaksut
HUOM. Puolet permantopaikoista (mm. 2 pyörätuolipaikkaa) myydään teatterin toimistosta,
09 836 1919. Ovet ja Cafe Silkki avataan tuntia ennen esitystä. Esityksessä ei väliaikaa.
